Obóz narciarski dla Twojego dziecka

suju / Pixabay

Idealna forma spędzania ferii zimowych

Obozy zimowe to niezwykła okazja dla każdego dziecka, aby nie tylko ciekawie spędzić ferie, ale także nabyć nowe umiejętności, doprecyzować aktualne, poznać nowych przyjaciół oraz sprawdzić poziom własnej samodzielności. To również doskonały sposób dla rodziców, aby trochę odpocząć i nacieszyć się własnym towarzystwem.

Tematyka obozów jest różnorodna, zadowoli każde dziecko, zarówno bardzo aktywne maluchy, jak i nieco zamkniętych w sobie artystów. Wystarczy odpowiednio dobrać do preferencji dziecka program proponowany przez organizatora obozu. Zanim jednak dokonasz tego typu wyboru, sprawdź koniecznie, czy organizator jest rzetelny i wiarygodny.

Nauka jazdy na nartach

Narciarski obóz zimowy to wspaniała propozycja dla dzieci, które zainspirowane sukcesem Stocha, Małysza, czy Żyły chciałyby spróbować pasji idola. To także dobry pomysł dla dzieci, które miały już do czynienia z nartami i chciałyby szlifować warsztat. Każdy na obozie zimowym jest mile widziany, wystarczy tylko dostosować program do umiejętności dziecka.

Obozy narciarskie przewidują nie tylko naukę lub doskonalenie jazdy na nartach, aczkolwiek oczywiście w cenie jest profesjonalny instruktor oraz zajęcia ze zjeżdżania ze stoku. To również wycieczki w pobliskie miejscowości, miasta i do pobliskich atrakcji, na przykład na zwiedzanie Zakopanego (Krupówki, Wielka Krokiew itp.), wyjazd do AquaParku w Zakopanem (zjeżdżalnie, rury, baseny termalne, kręgle), czy wejście do lodowego labiryntu wraz ze zwiedzaniem lodowej krainy.

Gry i zabawy poza programem obozu narciarskiego

Ponadto, w dość napiętym harmonogramie każdego dnia spędzonego na obozie narciarskim pojawia się możliwość rozegrania turnieju szachowego, szalonego kuligu zakończonego wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki z karaoke. Zima umożliwia też aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, dlatego podczas obozu można prowadzić gry i zabawy na śniegu, budować igloo, a także różne rzeźby śniegowe.

Ciekawą formą spędzania wolnego czasu będą też gry planszowe, logiczne, karciane, figurkowe, rozgrywane między uczestnikami, a także turnieje gier zespołowych, takich jak między innymi: ping-pong, cymbergaj, bilard, czy mafia.