Jak usunąć rysy z lakieru samochodowego?

Czy kiedykolwiek wróciłeś z popołudniowych zakupów i stwierdziłeś, że Twój samochód został zniszczony na parkingu? A może jechałeś trochę za szybko po szutrowej drodze i zadrapałeś karoserię? Może się wydawać, że dziwne zadrapanie na lakierze jest po prostu nieuniknioną częścią nowoczesnej jazdy, ale to nie sprawia, że ​​te brzydkie zadrapania są łatwiejsze do zniesienia. Czy możesz to naprawić sam, czy najlepiej zostawić go w garażu car detailing? Oto nasz ostateczny przewodnik, co zrobić, jeśli Twój samochód jest porysowany.

Co powinienem zrobić, jeśli mój samochód jest porysowany?

Jeśli Twój lakier został zadrapany lub porysowany, prawdopodobnie zostało to zrobione przypadkowo, albo przez innego kierowcę, albo przez kamienie i żwir uderzające w Twój samochód podczas jazdy. Jeśli podejrzewasz, że Twój samochód został celowo zniszczony lub został poważnie uszkodzony, możesz złożyć raport policyjny i skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy Twoja polisa obejmuje akty wandalizmu.

Czy mogę samodzielnie naprawić rysy na samochodzie?

Zależy to od zarysowania i głębokości wnikania w lakier. Twój samochód ma trzy warstwy lakieru: lakier bezbarwny, lakier bazowy, podkład, a pod nimi znajduje się metalowy panel nadwozia. W przypadku mniejszych zadrapań i zadrapań na powierzchni możesz naprawić w domu za pomocą zestawu do usuwania zarysowań lub nawet skromnej tubki pasty do zębów.

Jeśli rysa jest głębsza lub wolisz powierzyć pracę profesjonalistom, możesz sprawdzić swój pojazd w lokalnym warsztacie. Może wydawać się to kosztowne, ale może to być najlepszy sposób na wygładzenie tej rysy. Niektórzy mechanicy mobilni mogą nawet wykonywać pracę na twoim podjeździe lub z twojego miejsca pracy.

Jak naprawić głębszą rysę?

Jeśli rysa na Twoim samochodzie jest poważniejsza i weszła głębiej niż lakier lub lakier bazowy i do podkładu lub metalowego panelu nadwozia, możesz rozważyć oddanie pojazdu do lokalnego mechanika i pozwolenie na wykonanie pracy profesjonalistom.

Aby pomóc Ci znaleźć zaufanego mechanika, sieć warsztatów zatwierdzonych przez RAC obejmuje tylko warsztaty, które zapewniają wysoką jakość pracy i wyjątkową obsługę klienta, zapewniając spokój ducha, gdy Twój samochód wymaga uwagi.

Usuwanie rys z lakieru cena

To oczywiście zależy od stopnia zadrapania i tego, jak chcesz sobie z nim poradzić. Używanie pasty do zębów do naprawy drobnego zadrapania wyniesie cię tylko kilka złotych, podczas gdy środek do usuwania zarysowań kosztuje trochę więcej. Poważniejsze, głębsze zadrapania będą prawdopodobnie kosztować jeszcze więcej, ale mogą być tego warte, jeśli chcesz, aby Twój samochód wyglądał jak nowy w krótkim czasie.